Jak usunąć fugę silikonową z płytek

Studenckie życie

Temat: Jak usunąć grzyba spod prysznica?
Nie wiem, czy to właściwa grupa, ale zapytam: jak najlepiej zwalczyć grzyba, który się umiejscowił pod prysznicem, a konkretnie w (pod?) silikonową fugą między brodzikiem a ścianą łazienki? To ma postać takich czarnych kropek, które się powiększają, niestety. Jest jeszcze coś jakby pomarańczowy nalot na płytkach w dolnej części kabiny, tuż nad brodzikiem - czy to też jakiś grzyb? Może są jakieś preparaty, które to usuną? A jeśli jedynym rozwiązaniem jest po prostu wymiana fugi, to co robić/jakie preparaty stosować, aby w przyszłości uniknąć tego problemu? Jeśli to na płytkach to też grzyb,...
Źródło: topranking.pl/1817/jak,usunac,grzyba,spod,prysznica.phpTemat: Jak usunac silikonowe fugi w kafelkach???
Jak usunac silikonowe fugi w kafelkach??? Jak w temacie, ale sprecyzuje: chodzi o wypelnione silikonem wewnetrzne narozniki w lazience, tzn. miejsca, w ktorych lacza sie kafelki z dwoch prostopadlych wobec siebie scian :))) Czym to usunac? Czy jedyna metoda do zdrapanie tego, czy mozna to usunac chemicznie (jesli tak, to czy srodek taki nie uszkodzi zwyklych fug i plytek)? Pozdr!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,217,12292229,12292229,Jak_usunac_silikonowe_fugi_w_kafelkach_.html


Temat: jak usunąc silikon??
jak usunąc silikon?? Jak usunąc silikon z pomiędzy płytek?? położylismy go na kantach, ale jednak kieeeepsko wygląda i dam fugę. Jednak czy zostaje mi tylko zrywanie silikonu?? Czy jest jakiś inny sposób żeby go usunąc??
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,217,24765573,24765573,jak_usunac_silikon_.html


Temat: Płyta kartonowa na scianie w lazience pod glazura?
płytki to polecałbym zamocować płyty dodatkowo kołkami rozporowymi. nie zaszkodzi a być może pomoże. co do prysznica i kabiny zasada izolacji jest taka: łącznie płytek i brodzika: fuga silikonowa, nakłdana na idealnie suche i czyste podłoże. nakładamy z dużym nadmiarem, następnie malujemy fugę wodą z rozcieńczonym w niej płyem do mycia naczyń w stosunku 1 część płynu 2 części wody. następnie namoczoną drewnianą szpachelką, taką od lodów półokrągłą o promieniu odpowiednim do grubości fugi, usuwamy nadmiar silkonu i następnie namoczonym palcem fugę polerujemy i nadajemy ostateczny kształt. taka sma fuga jest w niezbędna na łączeniu płytek w narożniku kabiny. na słuchajcie płytkarza, że cementowa fuga wystarczy na lata, ona przepuszcza wodę i po kilku latach wilgoć jak w banku. ja osobiście jak montuję kabinę, wywalam oryginalne uszczelki od pionowych ścianek przylegakących do płytek, chyba że naprawdę są super jakości (na pewno nie kabi, koło i sanplast) i robię też fugi silikonowe. to na pewno kwestia ... nałożyć na nowo (idealnie suche podłoże - to bardzo ważne). raz na 2 tygodnie fugi silikonow należy przemywać wodą z octem co znakomicie przedłuża ich żywotność. i nie oszczędzajmy na silikonie:...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,217,24832202,24832202,Plyta_kartonowa_na_scianie_w_lazience_pod_glazura_.html


Temat: Cokoły i muszla:)
powodu użycia kiepskiego kleju, wadliwego wykonania, użycia kiepskiej fugi lub innych błędów. Można fugować fugą, podobnie do klejów istnieją fugi elastyczne, można również użyć silikonu. Moim zdaniem w takim miejscu fuga będzie wyglądała lepiej a jeśli wypadnie, w co wątpię, zawsze można użyć silikonu w przeciwną stronę sprawa jest bardziej kłopotliwa, łatwiej usunąć fugę i dać silikon niż usunąć silikon i dać fugę, choć w przypadku silikonu konieczność jego usuwania, ewentualna, jest mniej prawdopodobna.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,217,69285262,69285262,Cokoly_i_muszla_.html


Temat: Jak usunąc silikon?????
Jak usunąc silikon????? Jak usunąc silikon z pomiędzy płytek?? położylismy go na kantach, ale jednak kieeeepsko wygląda i dam fugę. Jednak czy zostaje mi tylko zrywanie silikonu?? Czy jest jakiś inny sposób żeby go usunąc??
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,653,24765705,24765705,Jak_usunac_silikon_.html


Temat: czym usunąć silikon
czym usunąć silikon ktoś zamiast fugi użył silikonu do spoinowania płytek a teraz pasuje to usunąć czy znacie może jakiś sposób oprucz mozolnego skubania.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,630,20879509,20879509,czym_usunac_silikon.html


Temat: jak wymienic pojedyncze dekory?
To nie jest prosta czynność, trzeba bardzo uważać żeby nie zdemolować sobie wszystkiego. Pierwszą rzeczą jaką trzeba wykonać to pozbycie się fugi dookoła płytek, które są przeznaczone do „wyjęcia”. Usunąć fugę trzeba bardzo dokładnie i do samego „dna” czyli aż do tynku czy co tam pod płytkami jest, na czym zostały położone. Jak już nie ma fugi, przy wyjmowaniu, wyskrobywaniu fugi, trzeba również bardzo uważać żeby nie zniszczyć płytek które zostają, bardzo łatwo jest je przy tej czynności uszczypać, postrzępić lub mogą popękać w zależności od materiału z którego zostały wykonane, tak więc jak już nie mamy fugi musimy usunąć same dekory. Kłopot z dekorami polega na tym, że zazwyczaj, wykonane są one z nieco innego materiału niż reszta glazury i za zwyczaj jest to płytka twardsza niż inne na ścianie co sprawia przy ich demontażu dodatkowy kłopot. Samo usuwanie: tu „szkoły” są różne, jedni nawiercają w kilku miejscach takie płytki żeby je osłabić i spowodować ich popękanie, inni zaś używają po prostu młotka i delikatnie rozbijają płytki tak żeby z nich została „sieczka” na ścianie. Jak już płytka w taki lub inny sposób jest potłuczona i na pewno częściowo odpadła od ściany usuwa się pozostałości po płytce oraz!! Klej na którym została przyklejona. Usuwanie kleju musi się niestety odbyć, gdyż musimy stworzyć miejsce na klej którym przykleimy nowe płytki. I tu zaczynają się „schody” bo o ile płytka jeszcze lepiej lub gorzej nam odpadła od ściany to z klejem jest osobna bajka. Jeśli fachowcy którzy poprzednio kładli płytki byli porządni i używali dobrego kleju to mamy sporo kłopotu. Tak jak w przypadku fugi, trzeba wyskrobać, oddzielić klej od tego kleju który znajduje się pod płytkami które mają zostać, ... to przyklejamy płytki, nowe dekory. Nie polecam, przy założeniu że męża jeszcze do tej pory szlag nie trafił, przyklejania płytek na zwykły klej do płytek. Zastosowałbym klej montażowy lub silikon co znacznie ułatwi sprawę a dekory będą się trzymać doskonale jak na kleju do glazury. Po przyklejeniu, co jest zaletą kleju montażowego lub silikonu, możemy jeszcze przez dość spory okres czasu wyrównywać...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,217,44343647,44343647,jak_wymienic_pojedyncze_dekory_.html